Ten serwis korzysta z plików cookies. Pliki cookies pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie.
Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Prywatności.

Zamknij
Zaloguj lub zarejestruj się
Materiały katechetyczne

KUL'kat Logo

Poradnik prawny, który publikujemy, obejmuje wybrane zagadnienia dotyczące organizacji lekcji religii w szkołach. Zostały przedstawione w nim kwestie, co do których pojawiło się ostatnio najwięcej wątpliwości, np.: jakie są podstawy prawne nauczania religii w szkołach?, na jakiej podstawie jest zatrudniany nauczyciel religii?, kto zatwierdza programy i podręczniki do religii? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poradniku.

Krótkie pytania i odpowiedzi oraz cytaty z aktów prawnych i ich interpretacja pozwalają na szybkie znalezienie odpowiedzi na dany problem, w oparciu o wiarygodne źródła. Poradnik prawny został przygotowany przez ks. dra Roberta Strusa oraz ks. dra Sylwestra Zwolaka we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu oraz Wydziałem Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalne w Zamościu. Publikacja uzyskała pozytywną recenzję naukową ks. dra hab. Pawła Mąkosy, prof. KUL, specjalisty z zakresu nauczania religii w szkole.

pdfPobierz

Serwis tworzą:

logo-gaudiumlogo-katechetyka