1. Katecheza w szkole moim wyborem


Temat:

Poziom:

Zaktualizowano: 07 marca 2020

Ilość stron: 1

Typ dokumentu: 1.14MB

Zaloguj się, aby pobierać materiały.

Zaktualizowano: 09 marca 2020

Ilość stron: 1

Typ dokumentu: 29.50KB

Zaloguj się, aby pobierać materiały.

Drodzy katecheci,

bardzo dziękujemy za korzystanie z podręczników do gimnazjum wydawnictwa "Gaudium". Będziemy też wdzięczni za pomoc w ich udoskonalaniu.

 

1. Poradniki metodyczne zakładają wykorzystanie kart pracy przez każdego ucznia. Bez nich praca będzie znacznie utrudniona.

2. Karty pracy to zbiór różnych zadań w formie diagramów, krzyżówek, rebusów itp., które służą przyswojeniu wiedzy i budowaniu postaw chrześcijańskich. Przykładowe karty można zobaczyć poniżej:

KARTA PRACY NR 1, KARTA PRACY NR 4, KARTA PRACY NR 5, KARTA PRACY NR 7

3. Karty pracy zostały wydane jako prosta w formie książeczka na prośbę katechetów testujących materiały w kilku diecezjach. Chodziło o to, żeby nie trzeba wykonywać wielu fotokopii, ale też żeby karty były tanie. Wydaje się, że udało się znaleźć taki własnie kompromis. Karty pracy są do nabycia w symbolicznej cenie nie większej niż 4,50 zł. To kwota dużo niższa niż zwykłe ksero. Można je zamówić TUTAJ lub w wydziałach katechetycznych diecezji.

4. Zdaniem wielu katechetów drukowanie i kopiowanie kart pracy jest zupełnie zbędne. Pochłania tylko czas, energię i pieniądze. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup gotowych kart pracy dla każdego ucznia w cenie hamburgera :). Mimo wszystko zamieszczamy na tej stronie wszystkie karty pracy i to w wersji edytowalnej!!! Jeśli ktoś chce sam je przerabiać, drukować i kopiować ma taką możliwość.

5. Poradniki metodyczne zostały wydane w formie książkowej a nie w segregatorach ze względu na dużo niższe koszty (tak zrobiły wszystkie wydawnictwa). Proponujemy jednak, aby zrobić segregatory we własnym zakresie. Można wyciąć kartki z poradnika i włożyć do segregatora. Wówczas można zabierać do szkoły tylko te konspekty, które są na bieżąco potrzebne. Przykładowe zdjęcia zrobionego segregatora można zobaczyć tutaj: Zdjęcie1, Zdjęcie 2, Zdjęcie 3

6. Multimedia zamieszczone na płycie CD dołączonej do poradnika metodycznego oraz na tej stronie mają charakter uzupełniający  i w większości pochodzą od naszych partnerów. Katecheta powinien je przejrzeć przed ewentualną prezentacją, ocenić jakość i przydatność dla konkretnej katechezy. W materiałach do II klasy zamieściliśmy filmy w bardzo dobrej jakości m.in. repotraże nagrane specjalnie dla nas przez TVP oraz poruszający film na całą godzinę lekcyjną. Kody QR w poradnikach metodycznych można odczytać za pomocą programu pobranego TUTAJ

7. Sugerujemy, żeby zgrać wszystkie multimedia na pendrive, gdyż wówczas nie trzeba będzie połączenia on-line w czasie lekcji. Materiały z youtube.com można zgrać za pomocą wielu programów np. Youtube downloader (wybieramy free) lub Any video converter. Trzeba się jednak upewnić czy autorzy tych materiałów wyrażają na to zgodę, tak aby nie naruszać praw autorskich. Materiały, do których wydawnictwo uzyskało prawa są zamieszczone od razu w wersji do pobrania.

8. Zapraszamy katechetów do tworzenia ulepszonych i alternatywnych konspektów do tych proponowanych w poradniku metodycznym. Będziemy wdzięczni za przesyłanie prezentacji, filmów, zdjęć, linków itp. Chcielibyśmy je publikować na stronie www.kulkat.pl. Za materiały opublikowane obiecujemy honorarium!

Bardzo prosimy o przesyłanie opinii i materiałów na adres:

gimkatkul@wp.pl

Copyright © KULkat 2018.
Projekt i wykonanie - freeline.pl.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij